Program Schedule

Monday — Friday

12:00 MIDNIGHT

Gospel Music

Local Programming

5:45 AM

Morning Glory

Pastor Mabel Allen
Rhema Church of the Living God

6:00 AM (Mon)

God is Good (Mon)

J.S. Gaines

6:00 AM (Tue-Fri)

Gospel Music (Tues-Fri)

Local Programming

6:30 AM

End of Age

Dave Robbins

7:00 AM

Prayer School Hour

Deborah L. Jones

7:15 AM

Gospel Music

Local Programming

9:00 AM

Moments of Inspiration

Bishop Charles H. Ellis, III
Greater Grace Temple

9:15 AM

MORNING BREAKTHRU

J. Sanford

12:00 NOON

Live Your Faith

Bishop Keith A. Butler
Word of Faith Christian Center

12:30 PM

Gospel Music

Local Programming

12:45 PM

Hope Evangelical Ministries (Mon – Thurs)

Frankie H. Young

12:45 PM

Ark of Deliverance (Fri)

Stephanie Jones

1:00 PM

End of Age

Dave Robbins

1:30 PM

The Urban Alternative

Tony Evans

2:00 PM

Thru the Bible

J. Vernon McGee

2:30 PM

Turning Point

Dr. David Jeremiah

3:00 PM

THE VAL MONROE SHOW

Val Monroe

6:00 PM

Power of Resurrection (Mon)

Apostle William Goodman

6:00 PM

Consuming Fire Christian Center (Tues)

Pastor Keith Hudson

6:00 PM

Contend for the Faith (Wed)

Dr. Arlynda Thompsom

6:00 PM

Soul Care (Thur)

Dr. Samuel White III

6:00 PM

Raw – Real Anointed Word (Fri)

James Young

6:30 PM

The John Telford Show (Mon)

Dr. John Telford

6:30 PM

The Distressed Property Expert (Tues)

Lawrence Carter

6:30 PM

Courageous Hour (Wed)

Keith D. Williams

6:30 PM

Dayspring Justice Hour (Thur)

Dr. Demetrius Ford

6:30 PM

Standing in the Gap Ministries (Fri)

Timothy Hartfield

7:00 PM

Word Encounter Church (Mon)

Steven Perry

7:00 PM

Unity Temple of Apostolic Faith (Tues)

Steven Staten

7:00 PM

Gospel Music (Wed-Fri)

Local Programming

7:30 PM

Let My People Go (Mon)

Apostle Renee Smith

7:30 PM

Voice of Reason (Tuesday)

Apostle Keith Barr

7:30 PM

Gospel Music (Wed)

Local Programming

7:30 PM

Wisdom Principles (Thur)

Dr. Luvenia Miles

7:30 PM

By Faith Ministries (Fri)

Phyllis Bell

8:00 PM

Mary Frost Ministries (Mon)

Mary Frost

8:00 PM

Gospel Music (Tues)

Local Programming

8:00 PM

The Crossover Inspirational Music Show (Wed)

Traci’ St. Paul

8:00 PM

Wisdom Principles (Fri)

Dr. Luvenia Miles

8:30 PM

Living Like a Mature Christian on Purpose (Fri)

Steven Stubbs

9:00 PM

Thru the Bible (Mon – Thurs)

J. Vernon McGee

9:00 PM

Friday Nuggets (Fri)

Pastor Pam Johnson

9:30 PM

Thru the Bible (Fri)

J. Vernon McGee

11:00 PM

Gospel Music

Local Programming

Saturday

12:00 MIDNIGHT

Gospel Music

Local Programming

7:00 AM

Glow Ministries

Dr. Gloria Nicholson

7:30 AM

God Is an Awesome God

J.S. Gaines

7:45 AM

Faith to Faith

Faithe Brooks

8:00 AM

Tehillim COGIC

Evangelist Hollis

8:30 AM

Gospel Music

Local Programming

9:00 AM

It’s Time to Wake Up!

Kim Housely

9:30 AM

The John Telford Show

Dr. John Telford

10:00 AM

Gospel Music

Local Programming

10:30 AM

A Fresh Start

Charles T. Winfield

11:00 AM

Speak Out

Keith Williams

12:00 NOON

AFTERNOON JOURNEY

J. Sanford

3:00 PM

Revival Detroit

Donna Harris

4:00 PM

City Scope/Public Affairs Programmimg

Keith O’Connor

5:00 PM

Gospel Music

Local Programming

8:00 PM

CBC Youth on the March TV

Crawford Broadcasting Company

8:30 PM

Gospel Music

Local Programming

Sunday

12:00 MIDNIGHT

Gospel Music

Local Programming

8:00 AM

Solomon’s Temple Church

Bishop Henry Davenport IV

8:30 AM

Gospel Music

Local Programming

10:00 AM

Chapel Hill MBC

Dr. R. Lamont Smith

11:00 AM

Gospel Music

Local Programming

12:00 NOON

City Scope/Public Affairs Programmimg

Keith O’Connor

12:15 PM

Gospel Music

Local Programming

4:00 PM

Dorinda Clark Cole Show

Dorinda Clark Cole

6:00 PM

Gospel Music

Local Programming

7:00 PM

Moments of WCHB on WMUZ-AM

Local Programming

9:00 PM

Gospel Music

Local Programming

10:00 PM

CBC Youth on the March TV

Crawford Broadcasting Company

10:30 PM

Gospel Music

Local Programming

Loading...